Cahiers op de Campus: Studiemiddag 'Outsourcing Policing'

25 september 2015

In hoeverre kunnen politieactiviteiten uitbesteed worden? Hoe maakt de overheid haar regierol waar, gegeven haar verantwoordelijkheid voor veiligheid? Deze en andere vragen staan centraal tijdens de studiemiddag ‘Outsourcing Policing’.

Vanaf september 2015 wordt er vier keer per jaar een bijeenkomst georganiseerd op Campus Den Haag rondom het thema van de Cahiers Politiestudies. De Cahiers Politiestudies is een kwartaalreeks, die zich richt op hoogstaande, kwalitatieve bijdragen over politiële vraagstukken en fenomenen die de politie interesseren. De bijeenkomsten bieden een breed publiek van wetenschappers, beleidsmakers en politiepersoneel de mogelijkheid kennis te maken met de Cahiers en de besproken vraagstukken.

 

Outsourcing Policing 
 

Het thema van de eerste bijeenkomst is ‘Outsourcing Policing’ en sluit aan op de 36e editie van de  Cahier Politiestudies . De vraag die gesteld wordt is in hoeverre politieactiviteiten uitbesteed kunnen worden. De vraag dringt zich op wat burgers hiervan mogen verwachten. Hoe maakt de overheid haar regierol waar, gegeven haar verantwoordelijkheid voor veiligheid?

Lees hier het verslag van deze studiemiddag .

 

Programma

12.00 uur  Ontvangst met lunch
13.00 uur Ontvangst door dagvoorzitter Dr. Elke Devroe
13.10 uur Privatisering van de politiefunctie in België 
Elke Devroe, Universitair Hoofddocent, Universiteit Leiden - Campus Den Haag
13.30 uur Beveiligers en boa’s in Nederland: naar een nieuwe gemeentepolitie? 
Ronald van Steden, Universitair Hoofddocent, Vrije Universiteit Amsterdam
13.50 uur Nodale sturing van veiligheidszorg en politie in een door de staat gedomineerde context: aanzet tot een Europees-continentaal perspectief 
Jan Terpstra, Hoogleraar, Radboud Universiteit Nijmegen
14.10 uur Pauze
14.40 uur Kritische noten bij Cahier 36 ‘outsourcing policing’ 
Bas van Stokkom, Onderzoeker, Radboud Universiteit Nijmegen
15.00 uur Open debat 
O.l.v. Lodewijk Gunther Moor, secretaris Stichting Maatschappij en Veiligheid
15.45 uur Afsluiting
16.00 uur Netwerkborrel

[ keer terug naar de vorige pagina ]

Nieuws

Activiteiten van het CPS 

Studie(namid)dagen en debatten:

  • 8 september 2016: Studiemiddag Cahiers op de Campus: "Criminele organisaties en organisatiecriminaliteit" , Campus Erasmus University Rotterdam
  • 29 september 2016: CPS-studiedag " Wegwijs in organisatiecriminaliteit: tipje van de witteboorden opgelicht ", Provinciaal Administratief Centrum te Gent
  • Najaar 2016: CPS-studienamiddag met debat " De relatie overheid-professioneel voetbal: investeringen versus sociale return ", Ghelamco Arena te Gent (info volgt)
  • 27 t.e.m. 29 september 2016: CPS-Opleiding Basiscursus SCAN “Scientific Content Analysis” (Analyse van Schriftelijke verklaringen), Auditorium van PAULO Politieopleiding Oost-Vlaanderen te Mendonk
  • 27 oktober 2016: Dag van de Veiligheid ism FOD Binnenlandse Zaken (info volgt)
  • November 2016: CPS-studiedag "Vrijheidsbenemingen en Salduz", Gerechtsgebouw Gent (info volgt)
  • 18 november 2016: CPS-studiedag "Omgaan met potentiële agressie: verzorgen of bedwingen? Naar een gedeeld beroepsgeheim voor politie en hulpdiensten?" te Leuven, Stadhuis (info volgt)

​ Structureel partnership 2016